Nowy Targ Road Challenge
Nowy Targ Road Challenge

Unique atmosphere

CONSECUTIVE RACE CYCLING 24th of - 26th of July 2020

Individual Classification

A neutral service car

Leader shirt after each stage

Mountain Classification

Team Classification

Beautiful views

News

Tegoroczne trasy etapów

W tym roku I etap pozostaje zgodnie z Waszym wyborem nie zmieniony, wielu z Was ma do wyrównania rachunki ze "Studzionkami". TYLKO pamiętajcie o odpowiednim przełożeniu, uważam, że 36x28 będzie odpowiednie. W związku z tym, że cała czasówka ma charakter górski, że nawet "prosi" by odczuli jej trudy postanowiliśmy, że będzie ona traktowana dodatkowo jako premia górska I kategorii, czyli pierwszych 5 zawodników w OPEN zdobywa też punkty do klasyfikacji górskiej!

II i III etap uległy modyfikacjom, aby było bezpieczniej i ciekawiej.
Tym razem II etap będzie startował z Nowego Targu, a nie z Dursztyna, tras bardzo ciekawa, najpierw 2 "małe rundy" , a następnie bardzo ciekawe 2 "duże rundy", a finisz tym razem nie po krętych ulicach Nowego Targu, a na jego rogatkach w związku z remontem widuktu, ale za to typowo sprinterski na prostej po płaskim. Dystans 102,7 km z przewyższeniem ponad 1200 metrów, będą odcinki płaskie, ale będą też hopki, na trasie będziecie mieli 7 premii górskich II kategorii.

Na sam deser został królewski etap ze startem i metą w Dursztynie, na początek znana z ubiegłego roku mała runda, a następnie nawrotka do Dursztyna po nowej drodze rowerowej i wjazd na 2 "duże rundy", które będą bardzo interwałowe, zamiast 3 podjazdów, będzie 5 krótszych i jeden więcej podjazd pod Dursztyn. W sumie ponad 106 km i ponad 1800 metrów przewyższenia. Na trasie będziecie mieli 7 premii górskich, z czego 3 I kategorii i 4 II kategorii.

Zakończenie tym razem na szczycie w Dursztynie!!!

NTRC

NTRC

NTRC